הנוסע המתמיד: אילו רכבים בנויים לנסיעה של 300,000 ק"מ?

בכל שנה הופכות האפשרויות לרכישת רכב חדש לזמינות ונוחות יותר, אך אין זה אומר ששוק רכבי יד שניה נחלש – להיפך. שוק זה נהנה כיום, יותר מתמיד, מרכבים אשר חלקם עמידים ואיתנים, ויכולים לעבור מאות אלפי קילומטרים ועדיין להמשיך ולנסוע על הכביש בצורה הטובה והחלקה ביותר.

הסיבה המרכזית שתגרום לנו, הנהגים, לרכוש רכב יד שניה במרבית המקרים תהיה כלכלית. ולכן, ברגע שהחלטנו כי עלינו לרכוש רכב משומש, יש לוודא כי גם הרכב הזה ילווה אותנו לשנים ארוכות, חרף הוותק שלו על הכבישים. כמה קילומטראז’ יוכל הרכב המשומש המיועד לעבור? אילו דגמים הם האמינים ביותר בשוק, אשר ביכולתם להחזיק מעמד לזמן רב?

300,000 ק”מ ומעלה

אין ספק כי רכישה של רכב יד שניה מדגם אמין במיוחד יכולה להיחשב כקנייה חכמה עם יחס נכון של עלות מול תועלת. עליכם לבחור מכונית שלא רק תעבור את רף 100 אלף הקילומטרים, אלא תחלוף בקלות מעל 200 אלף ק”מ ותגיע אפילו לטווח של 300 אלף ק”מ ויותר. עם רכישה חכמה של רכבים איכותיים ומוכחים, שעברו בדיקות מקיפות לפני העליה המחודשת לכביש – זה בהחלט אפשרי.

איזה רכב הוא המתאים ביותר מהבחינה הזו? ובכן, יש שיטענו כי כמעט כל רכב יכול להגיע לטווח של 300 אלף ק”מ ומעבר, אם מוכנים להשקיע בו סכום נכבד של כסף, אם כי זה לא בהכרח רעיון טוב. הפתרון המומלץ ביותר עבורכם בהקשר זה הוא לרכוש רכב בטוח ואמין, ולאחר מכן לשמור עליו כראוי – לדאוג לתחזוקת הרכב ולבצע טיפולים בהתאם ללוח הזמנים המומלץ כפי שמופיע במדריך הרכב במוסכים המורשים, לדאוג לטפל בבעיות הקטנות מיד כשהן נוצרות, ולשמור על ניקיון הרכב.

מה הסיכוי שטיפול נאות ברכב, לרבות רכב משומש, יביא אתכם ל-300,000 ק”מ בראש שקט? המגזין הצרכני Consumer Report, המבצע בדיקות צרכניות מקיפות בתחומים שונים, בחן את הנושא.

בסקר מיוחד שערך בקרב נהגים, בשילוב עם מבחני דרך מפורטים, בחן המגזין רכבים מקטגוריות שונות וערך נסיעות מבחן לרכבים מאותו הדגם ומשנות יצור שונות, זאת על מנת להעריך את האמינות והביצועים של הרכב גם לאחר כמה שנים על הכביש, ולאחר שהשאיר כמה אלפי קילומטרים מאחוריו.

לאחר שקלול תוצאות מבחני הדרך, מצא המגזין את רכבי טויוטה כמובילים, כאשר בסך הכל מתוך 10 דגמים שבחר המגזין לציין לטובה כאמינים אפילו אחרי 300,000 ק”מ, 6 מאותם רכבים נמנים על דגמי טויוטה.

טויוטה קאמרי

בראש הסקר של מגזין הצרכנות consumer report ניצבת הטויוטה קאמרי, שמספקת לנהגים את כל מה שהם מחפשים בסדאן בגודל בינוני. סקר הצרכנים משבח את חווית הנהיגה השקטה והרגועה של הקאמרי, הנראות החיצונית המצוינת, תא הנוסעים השקט ואת הנסיעה הנוחה, שהופכים את הקאמרי למכונית נעימה, המאפשרת ליהנות מכל יתרונותיה גם הרבה אחרי שגמעה מאות אלפי קילומטרים.

בסקירה של הדגמים הקודמים של הקאמרי, בחן המגזין את דגמי המכונית מעשרים השנה האחרונות, החל משנת 1997. על פי ממצאי הסקר, הקאמרי מוכיחה אמינות יוצאת דופן ומספקת את שביעות רצון הנהגים, שנה אחר שנה.

המגזין ציין כי עוד לפני השינוי העיצובי של 1997, הייתה הקאמרי אחד הדגמים המועדפים בקטגוריית המשפחתיות, והציעה מערכת בלמים אמינה, נסיעה חלקה ושקטה ואמינות גבוהה. גם בהמשך, עם הדגמים החדשים שיצאו בשנים 2002, 2007 ו-2012, המשיכה הקאמרי לשמור על תא נוסעים מרווח ואיכותי במיוחד, שגרת טיפולים פשוטה ונוחה וחווית נהיגה בטוחה ואמינה.

טויוטה קאמרי. 300 אלף קילומטר ומעלהגם בבדיקות הבטיחות ומבחני הריסוק, וכן בנתוני צריכת הדלק שערך המגזין, מציעה הקאמרי נתונים תחרותיים במיוחד, עם 41 ק”מ לליטר עבור מנוע ה-V6, 45 ק”מ לליטר עבור מנוע הארבעה צילינדרים, וצריכת שיא של 61 ק”מ לליטר עבור הדגם ההיברידי. טויוטה קאמרי יד שניה, שעוברת בנוסף את הבדיקות המקיפות של טויוטה סלקט, תיתן לכם ראש נקי ושקט נפשי להרבה זמן.

טויוטה פריוס

מכונית נוספת של טויוטה המככבת בראש הטבלה של סקר הצרכנים היא טויוטה פריוס. הסקר בחן את כל דגמי הפריוס משנים קודמות, החל מהדור הראשון שיצא בשנת 2001 ועד לדגמים החדשים.

לדברי המגזין, הפריוס היא פתרון תחבורה אידיאלי עבור כל מי שמעוניין ברכב יעיל וחסכוני בדלק, זאת בשל המעבר האוטומטי בין המנוע החשמלי למנוע הבנזין, או השימוש בשניהם, לפי הצורך.

בהתייחס לדגם האחרון שיצא בשנת 2016, בחן הסקר את נתוני צריכת הדלק וציין את הנתונים המרשימים אותם השיגה הפריוס במבחני הנסיעה של המגזין, העומדים על 83 ק”מ לליטר, שיפור משמעותי לעומת הדגם הקודם שעמד על 70 ק”מ לליטר.

בנוסף לכך, מציין המגזין, הדגם החדש רספונסיבי יותר ונוח יותר. בהקשר הזה מציין המגזין את המסך הדיגיטלי המציג את המדדים השונים בצורה צבעונית וברורה וכן מידע נרחב ומפורט על צריכת הדלק, הנשלטים כולם על ידי מסך מגע שהופך את ההפעלה לנוחה ופשוטה. על פי המגזין, הפריוס הייתה ידועה תמיד ביעילותה ובעלויות התפעול הנמוכות שלה. המכונית יכולה לנהוג אך ורק על חשמל, עד למהירות של 25 קמ”ש בדרך כלל, והמנוע שקט יותר מבעבר גם בעת ההאצה.

הסקר מסכם וקובע כי רכישת טויוטה פריוס בתור מכונית היברידית משומשת היא בחירה נבונה, ומציע לבחור בדגמים משנת 2004 ואילך, בשל תצורת הארבע דלתות ונתוני צריכת הדלק.

לאורך כל הדרך. טויוטה פריוס

טויוטה קורולה

גם טויוטה קורולה נמצאת ברשימת עשרת הרכבים שיכולים להגיע איתך רחוק מאוד, עד ל-300,000 ק”מ ומעבר. הסקר בחן את דגמי קורולה החל משנת 1998, וציין כי מאז ומתמיד הנהיגה בקורולה הייתה בטוחה וצפויה. לדברי המגזין, קורולה מספקת נסיעה נוחה ושקטה, ומאופיינת בתא נוסעים מרווח עבור מכונית משפחתית.
על פי סקר הנהגים שערך המגזין, בכל הדגמים צויין הקורולה בזכות הגודל המעשי, הביצועים הטובים וצריכת הדלק הראויה להערצה. לדוגמא נתוני היצרן לצריכת הדלק של הדגם האחרון מצביעים על 51 ק”מ לכל ליטר דלק בנסיעות בין עירוניות. אם כי יש תמיד להסתייג מנתונים אלה, בעיקר משום שצריכת דלק גם תלויה בתנאי הדרך, אופי הנהיגה של היושב מאחורי ההגה, מזג האוויר ועוד מגוון גורמים משתנים.

בתחום העיצוב, מציין המגזין את פנים הרכב, הכולל משטחים מרופדים משולבים באזורי פלסטיק קשיחים. המגזין מציין את התכונות היוקרתיות הנמצאות בטויוטה קורולה, הכוללות קישורית Bluetooth סטנדרטית, בקרת אקלים אוטומטית ורדיו מסך מגע עם פקדים פשוטים.

המגזין מציין את המושבים האחוריים של הקורולה ומתאר אותם כמרווחים ביותר בקטגוריה המשפחתית, ואת אזהרת ההתנגשות הקדמית עם בלימת חירום שהפכה לסטנדרט ברכבי טויוטה החל משנת 2017.

לאלו שמבקשים לרכוש טויוטה קורולה מדגם ישן, מציע המגזין להתמקד, אם התקציב מאפשר, בדגמי 2009 ומעלה, שזכו לתוצאות טובות יותר במבחני הריסוק והבטיחות. גם כאן, יש לציין כי טויוטה סלקט מציעה מגוון מכוניות טויוטה קורולה יד שניה, שעברו 155 בדיקות איכות קפדניות, בטרם הוצעו למכירה חוזרת. במקביל, לקוחות טויוטה סלקט נהנים מאחריות יבואן, תהליך השבחה מלא, היסטוריית רכב מאושרת ומוקד שירות מסביב לשעון. שקט נפשי, כבר אמרנו?

טויוטה קורולה - רכב משפחתי מומלץ
בנוסף לטויוטה קאמרי, הפריוס והקורולה, נמצאים ברשימה גם טויוטה סיינה ורכבי השטח של טויוטה – ה-4RUNNER והטויוטה היילנדר. גם כאן מתמקד המגזין בפונקציונליות של הרכבים, ובעיקר באמינותם של הרכבים לטווח הארוך, הדבר החשוב ביותר בבחירה של רכב משומש המתוכנן לשרת את הנהג במשך שנים רבות וקילומטרים רבים אף יותר.

X

לפרטים נוספים
מנציג/ת טויוטה סלקט

ידוע לי כי הפרטים שמסרתי לעיל יכללו במאגר המידע של יוניון מוטורס בהתאם למדיניות הפרטיות